full screen background image

Najlepiej moją wieloletnią twórczość przedstawia cytat Alberta Einsteina "Prawdziwa sztuka to taka, która powstaje dzięki potrzebie tworzenia". W swoich pracach dotykam ważnych aspektów życia i maluję emocjami. Obrazy są swego rodzaju autobiografią i chwilami utrwalonymi na płótnie poprzez barwy, formę, symbolikę. Malowałam od dziecka i swój warsztat doskonaliłam na różnych zajęciach plastycznych. Podczas wieloletniego pobytu we Włoszech ukończyłam dwuletnią szkołę wieczorową Arti Ornamentali w Rzymie na kierunku malarstwa i eksperymentowania.

Wystawy zbiorowe:

2003 –„ Sztuka bez granic”- Rzym

2003 – „Artyści dla Pokoju” wystawa międzynarodowa na Marszu Pokoju Perugia - Asyż

2004 - ” Rzym i Pokój” 2004 – instalacja grupowa

2004 - „Przez widzialność do niewidzialności” Galleria della Pigna - Rzym

2004 – Intersculture – instalacja indywidualna

2004 – „Natura, woda, środowisko w Rzymie mieście Pokoju” wystawiona w Palazzo Medici, wystawa zorganizowana przez Urząd Miasta Rzymu, gdzie mój obraz „Apollo i Dafne” reprezentował wystawę . Wystawa była ważnym wydarzeniem i informacje o niej ukazały się we wszystkich znanych wydawnictwach gazet a reprezentujący obraz “Apollo i Dafne” miał duże znaczenie ze względu na swój oryginalny, kreatywny przekaz.

Lipiec 2016 – Ełckie Centrum Kultury wystawa indywidualna „W poszukiwaniu siebie”

Wystawa była inspiracją do stworzenia filmiku w trakcie trwania warsztatów filmowych "Filmowcem być" - Ełk 2016.

Link do filmu z wystawy "W poszukiwaniu siebie"

Moje prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w USA, Holandii, Szwajcarii, natomiast obraz „Apollo i Dafne” jest w prywatnej kolekcji historyka sztuki w Rzymie Ivany Della Portella.

Recenzja z wystawy „W poszukiwaniu siebie”:  

„Niesłychana wrażliwość jest tym, co pojawia się i rani duszę temu, kto przenosząc wzrok z obrazu dostrzeże słowa komentarza, który towarzyszy prawie wszystkim dziełom. W ten sposób Anna Renata Wyszyńska podkreśla i zgłębia przedstawienie symboliczne relacji z „własnej przeżytej tęsknoty”.Teraźniejszość jest świadoma i dojrzała, ale oczekiwaniem jest wytęskniona nadzieja miłości uniwersalnej, która mogłaby narodzić się w ludzkości.Dzieła powstają na drodze życia, gdzie etapy podkreślają kołyszące się zmiany w poszukiwaniu „Ekspresji chromatycznej”, podczas gdy często wraca obraz, który ze smutkiem blokuje upragnioną wolność.   W niektórych dziełach można dostrzec większą swobodę ekspresyjną, gdzie kształty, kolory, atmosfery żyją w autonomii i wolnej kompozycji, po za tym co, zostaje nam przedstawione.”

 Anna Cirilli (artysta, wykładowca w Szkole Arti Ornamentali w Rzymie)

8/6/20016                                                                                              Licznik odwiedzin: Dzisiaj 4 | Tydzień 10 | Miesiąc 132 | Ogółem 23380

Projekt i realizacja: ENGRAVI